Képzési tájékoztató

Vállalkozási feltételek

és

képzési tájékoztató

 

Autósiskolánk a ’’ Tenkes Autósiskola’’ Miliamper Kft. a következő feltételekkel, és jogszabályi előírásokkal, azoknak megfelelően vállalja tanulói képzését:

1. A képzőszerv megnevezése, adatai, valamint iskolavezetőjének adatai :

-  Tenkes Autósiskola (Miliamper Kft. 7633 Pécs, Kerényi Károly utca 4.

-  KAVK szám:4431

-  Adószám:25930021-2-41

-  Felnőttképzési nyilvántartási száma: B/2023/000543 cégjegyzékszám: 01-09-296882)

-  E-mail: tenkesjogsi@gmail.com

-  Iskolavezető: Katona Ágnes névjegyzékszám: 10693, egyéni vállalkozó, nyilvántartási száma : 33952485 , adószáma : 66329349-1-22 Felnőttképzési nyilvántartási szám : B/2020/004670

-  az autósiskola székhelye: 1036 Budapest Bécsi út 85. fsz. 5.

-  az autósiskola telephelye : 7633 Pécs Kerényi Károly utca 4.

-  ügyfélfogadó helység : 7633 Pécs Kerényi Károly utca 4.

-  ügyfélfogadás ideje : hétfő 12-16h-ig ,valamint szerda 12-16h-ig

 

2. A tanfolyamra jelentkezés módja, valamint a tanfolyammal kapcsolatos fontos tudnivalók :

Autósiskolánk ’’ B ’’ kategóriás gyakorlati képzéssel foglalkozik

Beiratkozás:

személyesen 

(7633 Pécs, Kerényi Károly utca 4.)

tenkesjogsi@gmail.com

https://kokeny.kavk.hu/Nyilvanos/UjTanuloiJelentkezes  (90 napig érvényes)

A felnőttképzési szerződést személyesen kell aláírni.

Szükséges okmányok:

- személyi igazolvány

- orvosi igazolás / I-es csoportú alkalmassági igazolás /

- legalább 8 általános iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány, melyet az első KRESZ vizsga alkalmával az eredeti bizonyítvány bemutatásával kell igazolni!

Külföldi állampolgár esetén legalább legalább magyar alapfokú végzettséggel egyenértékű eredeti iskolai bizonyítvány. Külföldi állampolgár esetén legalább legalább mgya alapfokú végzettséggel egyenértékű eredeti iskolai bizonyítvány. Külföldi bizonyítvány esetében hiteles fordítás és határozat nem kötelező, ha az adott okirat tartalmába és formájában szerepel a Közlekedési Felügyeleti Főosztály által létrehozott mintatárban. A vizsgán a bizonyítványt a vizsgabiztos fogja ellenőrizni, de ha bármi miatt bizonytalan a bizonyítvány elfogadásában, akkor a vizsga elmaradhat, ezért javasolt a hitelesíttetés személyesen a Közlekedési Felügyeleti Főosztály Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztályán (XI. kerület Petzvál József u. 39.  telefon: +36-1-371-3030). A hitelesítés díjmentes. 

Beiskolázás feltétei:

-betöltött 16.5 év ( KRESZ vizsgát 16 ¾ évesen  , forgalmi vizsgát pedig betöltött 17 évesen lehet tenni)                                                                  

-magyar állampolgárság, vagy bejelentett magyarországi tartózkodási hely

-külföldi állampolgár eseté magyarországi lakcímkártya vagy legalább fél éves tartózkodási engedély


A vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított igazolást, az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg , így a sikeres forgalmi vizsga után  a vezetői engedély  az okmányirodákban ( az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnál ) igényelhető meg. Ehhez szükséges a Vöröskereszt által kiállított közúti elsősegélynyújtó vizsgaigazolás, amelyet az okmányirodán be kell mutatni a jogosítvány igénylésekor. Ezt az igazolást egy már meglévő, vagy aktuálisan most letett sikeres elsősegélynyújtó  vizsga után állítja ki a Vöröskereszt. Bizonyos szakirányú végezettségek megléte esetén  nem szükséges vizsga, de a vizsga alóli felmentést is a Vöröskereszt állapítja meg, és igazolja le. Szintén nem kell elsősegély vizsga , amennyiben már rendelkezik valamilyen magyarországi vezetői engedéllyel, vagy vezetői igazolvánnyal.

31/1992. (XII. 19.) NM rendelet

a közúti járművezetők elsősegélynyújtási ismeretei megszerzésének igazolásáról

 

Az egészségügyről szóló 1972. évi II. törvény végrehajtásáról rendelkező 16/1972. (IV. 29.) MT rendelet 37. §-ának (1) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján - a közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszterrel egyetértésben - a következőket rendelem:

1. § *  A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 13. §-a szerinti elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését a Magyar Vöröskereszt fővárosi, megyei szervezetei az 1. melléklet szerinti tartalommal igazolják.

2. § (1) *  Az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését - végzettségükre tekintettel - az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, az állatorvostudományi egyetemeken végzett állatorvosok, továbbá az egészségtudományi alapképzésekben (főiskolai) képzésekben (diplomás) ápoló, védőnő, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, közegészségügyi felügyelő, járványügyi ellenőr, egészségügyi szakoktató, intézetvezető szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzettek, valamint az egészségügyi iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben állam által elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők a szakképesítés megszerzését tanúsító okirattal igazolhatják.

(2) *  Az (1) bekezdés szerinti iskolai végzettséget tanúsító okiratot Magyar Vöröskereszt fővárosi, megyei szervezete részére kell bemutatni, amely ennek alapján a mentesülés tényét megállapítja és azt a 2. melléklet szerinti tartalommal igazolja.

2/A. § *  A Magyar Vöröskereszt fővárosi, megyei szervezete a sikeres elsősegélynyújtási vizsga teljesítésének vagy a vizsga alóli mentesülés megállapításának napján elektronikus úton értesíti a közúti közlekedési nyilvántartó szervet

a) sikeres vizsga esetén a Magyar Vöröskeresztről szóló 1993. évi XL. törvény (a továbbiakban: MV tv.) 2. § (1b) bekezdés a) és b) pontjában,

b) mentesülés esetén az MV tv. 2. § (1b) bekezdés a) pontjában és c) pont cb) alpontjában

foglalt adatokról.

3. § Ez a rendelet 1993. január 1-jén lép hatályba.

 A vöröskeresztes vizsga ugyan nem tanfolyamköteles, de a sikeres vizsga érdekében, célszerű felkészítő tanfolyamon részt venni. Ilyen tanfolyamokat szervez a Vöröskereszt , valamint autósiskolánk is segít elsősegélynyújtó tanfolyamot keresni. Ezekről aktuálisan az autósiskolában lehet érdeklődni, valamint a honlapunkon megtalálhatóak az ezzel kapcsolatos információk.

3. Az elméleti tanfolyammal kapcsolatos tudnivalók :

Az elméleti oktatást megállapodás szerint a Jogsiring Katona Ági Autósiskolája (7634, Pécs Dulimán Dülő 22. . asz : 66329349-1-22 , Felnőttképzési nyilvántartási szám : B/2020/004670)  végzi az alábbiak szerint:

A tantermi képzés: Pécs, Rákóczi út 61.

Az elméleti tanfolyam célja, a tanuló sikeres KRESZ vizsgára való felkészítése, valamint a szükséges ismeretanyag elsajátítása.

Az elméleti tanfolyam tantermi képzés esetén 28 óra , napi 4 óra megtartásával, 7 alkalom.  Ebből 16 óra KRESZ , 8 óra vezetéselmélet, 4 óra szerkezettan. A tanórák 45 percesek. A tantermi képzés esetében a hiányzás nem lehetséges. Amennyiben valamilyen okból ez megtörténne, pótórákat kell venni,  az autósiskola erre szükség esetén ad lehetőséget. Ezt az iskolával egyeztetve lehet igényelni. Online képzés esetében az e-learning tanfolyam a teljes tananyagot felölelve, otthon végezhető internetes tanulást tesz lehetővé.

A tanulónak az elméleti tanfolyam megkezdésétől , e-learning esetén , az első belépéstől számított 9 hónapon belül részt kell vennie az első KRESZ vizsgán,  12 hónapon belül pedig sikeres vizsgát is kell tennie. Amennyiben bármelyik nem történik meg a tanfolyam elévül. Ha jogosítványt szeretne, a tanfolyamot újra kell kezdenie.

A sikeres KRESZ vizsga 2 évig érvényes. Amennyiben ezidő alatt nem sikerült  sikeres forgalmi vizsgát tennie, a tanfolyam elévül, minden addigi vizsgájával együtt. Az egész tanfolyamot újra kell kezdenie.

Vizsgaidőpontot az autósiskola kér a tanuló számára a Vizsgaközponttól, a szükséges feltételek megléte esetén . Szükséges a teljesített, befejezett KRESZ tanfolyam, orvosi alkalmassági igazolás bemutatása, aláírt jelentkezési lap,  valamint megfizetett vizsgadíj.

A vizsgán érvényes személyi igazolvánnyal, vagy útlevéllel lehet részt venni. Az első KRESZ vizsga alkalmával kell a 8 általánost igazoló bizonyítványt bemutatni. Amennyiben van már valamilyen vezetői engedélye, a vizsgán azt is be kell mutatni !

Vizsgahelyszín : Pécs Hengermalom utca 2 Közelekdési  Alkalmassági és Vizsgaközpont

Sikertelen vizsga esetén, pótvizsgát a tanuló kér a Vizsgaközponttól , vizsgadíj befizetése után.

 

 

4. A gyakorlati képzéssel kapcsolatos tudnivalók :

A gyakorlati oktatás a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdődhet meg.

A sikeres vizsgát követően a tanulónak fel kell vennie a kapcsolatot az autósiskolával, és az oktatóval, és meg kell beszélnie a gyakorlati képzés elkezdését. Időpontot kell egyeztetni, és be kell fizetni az első órák díját. A vezetés befizetett óradíj, személyi igazolvány és érvényes vezetési karton birtokában kezdhető meg, amennyiben a tanuló a vezetésre alkalmas állapotban van. A  vezetési képességet hátrányosan befolyásoló szer hatása alatt nem szabad vezetni. Fáradtan, kimerülten  pedig nem érdemes. Ha az oktató látja, hogy a tanuló vezetésre alkalmatlan állapotban van, megtagadhatja az órát.

A gyakorlati órák helyszíne Baranya megye útjai, valamint rutinpályánk a Pécsi Expo (Pécs, Megyeri út 72.) területén.

A gyakorlati órák, / az éjszakai vezetési órákat kivéve / nap közben zajlanak . Reggel 08 óra és délután 16 óra közt, hétköznapokon. Az ettől eltérő időpontokban történő oktatás egyedi megbeszélés alapján, és egyedi díjazással történhet.

A vezetési órák elején, és végén a tanulónak a vezetési kartonon, aláírásával igazolnia kell a tanóra megkezdését és befejezését !

A járművezetési gyakorlat kötelező óraszámai :

9 x 50 perc alapoktatás ( rutinpályán, vagy gyér forgalmú úton )

14 x 50 perc városi vezetés

4 x 50 perc országúti vezetés

2 x 50 perc éjszakai vezetés.

+1 óra forgalmi vizsga.  / Sikertelen vizsga esetén pedig pótvizsga. A vizsgaórák is vezetési órának minősülnek, ennek díja az alap óradíjjal megegyezik és a vizsgadíjon felül kell megfizetni. /

Összesen 30 kötelező óraszám mellet, szintén jogszabályi kötelezettség az 580 km  levezetése.  Mindezek teljesülése után vehet részt a tanuló a forgalmi vizsgán .

Amennyiben az alapvizsga és azután még 4 forgalmi pótvizsga is sikertelen, abban az esetben pályaalkalmassági vizsgálaton kell részt venni. Ezt  a vizsgálatot a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont végzi , Budapesti részvétellel.

Gyakorlati oktatást végzik: 

Vizsi Rita - Ford Fiesta

Vidovicsné Daróczi Médea - Dacia Dokker

A gépjárművek használata rendeltetésszerű és az oktatói utasításokkal megegyező lehet . A nem rendeltetésszerű használatból keletkező kárt a tanuló köteles megtéríteni .

A gyakorlati vezetési órák kezdési és befejezési helyszíne a gyakorlati oktatóval megbeszéltek szerint történik.

A gyakorlati órák időtartama 50 perc . Általában egy foglalkozás során 2x50 perc vezetési órát tartunk. Ettől megegyezés szerint el lehet térni, és lehet egy órát  ( 50 percet ) is vezetni. Kérjük a kezdési időpont pontos betartását ! A megbeszélt időpontokat csak indokolt esetben lehet lemondani, és csak írásban ! A 24 órán belül visszamondott óra esetén , valamint az órán való meg nem jelenés esetén 1 óra díja levonásra kerül a befizetésből.

Alapoktatásban egy nap 2x50 percet lehet vezetni. Főoktatás során legfeljebb 2 + 2x50 percet, legalább 1 óra szünet megtartásával.

A kötelező oktatási órákat követően a szükséges pótórákat is a szakoktatóval kell egyeztetni.  Ezek díja megegyezik a kötelező órák díjával.

A Forgalmi vizsga időpontját a szakoktatóval egyeztetve az autósiskola kéri meg.  A forgalmi vizsga helyszíne : Pécs Hengermalom utca 2.  A tanulónak joga van a kötelezően előírt órák teljesítése , valamint 580 km levezetése után forgalmi vizsgán részt venni .

A forgalmi vizsgán , vezetésre alkalmas állapotban, személyi igazolvánnyal, és az esetleges már meglévő vezetői engedély, vezetői igazolvány  bemutatásával lehet részt venni. A vizsgáról elkésni nem lehet !

Az autósiskolának , valamint a szakoktatónak joga van a tanuló képzését befejezni, amennyiben olyan szakmai vagy egyéb probléma merül fel, aminek elhárítása nélkül a szakmai munka nem folytatható tovább biztonságosan.  Ebben az esetben az iskolavezető kiállítja a képzési igazolást , amivel a tanuló új képzőszervnél folytathatja tovább a tanulmányait.

Amennyiben a tanuló bármilyen okból szeretne iskolát váltani, az iskola 3  munkanapon belül kiállítja a képzési igazolást, amit a tanulónak is alá kell írnia, majd utána az őt illető példányokat megkapja.

Az autósiskola és a tanuló közötti tanulmányi szerződést mindkét fél indoklás nélkül, bármikor felmondhatja.

A vizsgaközpont a sikeres vizsgáról kiállított igazolást, az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére küldi meg , így a sikeres forgalmi vizsga után  a vezetői engedély  az okmányirodákban ( az illetékes közlekedési igazgatási hatóságnál ) igényelhető meg. Az igényléskor fel kell mutatni a Vöröskereszt által kiállított igazolást a sikeres vizsgáról, valamint az eredeti orvosi alkalmassági igazolást. Amennyiben az igénylőnek van a rendszerben 4 évnél nem régebbi fényképe, valamint ha a háziorvos az illetékes hatóságnak elektronikus úton megküldte az orvosi igazolást , és a tanuló a tanfolyam megkezdésekor nyilatkozott erről, nem szükséges személyes jelenléttel megigényelni a jogosítványt. Ebben az esetben a hatóság a beérkező igazolások alapján kiállítja és megküldi a vezetői engedélyét.


5. Dijainkról, és azok megfizetéséről :

a vezetési órák, pótórák díja 8.000 Ft

forgalmi vizsga díja 11.000 Ft

közúti elsősegély vizsga díja 15.500 Ft

A gyakorlati órák díját 10 óránként előre kérjük megfizetni . A befizetett, de fel nem használt gyakorlati órák díja , visszafizetésre kerül.

A vezetési óradíj ellenértékeként , vállaljuk, hogy oktatóink megismerteti a tanulóval  a sikeres forgalmi vizsgához szükséges tudásanyagot. Megpróbálja azt a lehetséges módon átadni, megtanítani türelemmel és megértéssel.  Ismerteti a tanulóval a vizsga követelményeit. Átadja a tanulónak a tantervi és vizsgakövetelményeket. Lebonyolítja a tanuló forgalmi vizsgáját .

Egyedi igények szerint, egyedi óradíjak állapíthatóak meg, a tanulóval egyeztetve, és a tanulmányi szerződésben rögzítve.

Az autósiskola , vagy oktató részére befizetett díjakat csak és kizárólag az autósiskolánál lehet megfizetni. Készpénzzel, vagy a következő számlaszámon :

Miliamper Kft. OTP Bank:  11731001-23110980-00000000


6. Jogok és kötelezettségek:

A tanuló jogai:

- oktatót válasszon

- az oktatás során felmerülő problémával felkeresse az iskolavezetőt és panasszal éljen

- oktatócserét kérjen

- a nem megoldott sérelmét a Képzési és Vizsgáztatási Osztályhoz bejelentse

- másik képzőszervhez történő áthelyezését indoklás nélkül kérje

- amennyiben félbeszakítja a képzést a gyakorlati képzés fel nem használt tandíját visszakérje


A tanuló kötelezettségei:

 - a felnőttképzési szerződésben foglaltakat betartása

 - az oktatásra és vizsgáztatásra alkalmas állapotban megjelenni /ruházat, ittasság, gyógyszeres befolyásoltság stb./

 - az oktatás során használt taneszközök, oktatójárművek épségére a legnagyobb gondossággal vigyázni, a gyakorlati képzés tanóráin aktívan részt venni

 - a tanuló hibájából okozott károkat a tanuló köteles megtéríteni

- a gyakorlati oktatás óra- valamint vizsgadíját előre megfizetni ennek hiányában gyakorlati órán valamint forgalmi vizsgán nem vehet részt, az ebből adódó többletköltség a tanulót terheli

- a tanórát legkésőbb 48 órával korábban írásban lemondani, amennyiben a tanuló ezt nem jelzi időben, valamint el sem megy a gyakorlati oktatásra, úgy annak díját a tanuló köteles megfizetni

- súlyos fegyelemsértés esetén a képzésről kizárható

 

A képzőszerv kötelezettségei:

- a rendeletben meghatározott gyakorlati képzést és feltételeit folyamatosan biztosítani

- az áthelyezéshez szükséges nyomtatványokat kiadni 3 munkanapon belül

- pontos elszámolást adni a befizetett tandíjról és leoktatott órákról - egyéni kérés esetén

- a tanuló személyes adatainak bizalmas kezelése

 

 képzőszerv jogai:

- a tanuló tanítását felfüggessze, ha a tandíjfizetés elmarad

- megtagadja az oktatást és vizsgáztatást, ha a tanuló nem a megfelelő állapotban jelenik meg

- a szándékosan okozott kárt a tanulóval teljes mértékben megtérítesse

- módosíthassa a tandíjat a szerződéskötés napjától számított 6 hónap elteltével

- a gyakorlati oktatás óradíját az üzemanyag áremeléséhez mérten megváltoztassa

- a gyakorlati oktatás során megbízzon külső szakembert (nem saját alkalmazásban álló oktatót) a tanuló oktatásával, az ilyen megbízás során az iskola a közreműködő személy tevékenységéért úgy felel, mintha az oktatást maga látta volna el

- az oktató 20 percet köteles várnia a tanulóra

- ha késik az oktató, a lemaradást köteles pótolni


 A képzőszerv vállalja, hogy

 - a tanuló által befizetett vizsgadíjakat továbbítja a Vizsgaközpontnak (KAV nak).

- a sikeres KRESZ vizsga után, ahogy a tanuló bejelentkezik gyakorlati képzésre, a gyakorlati képzését a lehető legrövidebb időn belül megkezdi



Egyéb fontos információk :

A képzés szakmai ellenőrzését a KÖZLEKEDÉSI ALKALMASSÁGI ÉS VIZSGAKÖZPONT NONPROFIT KFT látja el !

B kategóriás képzés esetén semmilyen tantárgy alól nincs felmentés .

 

Az engedélyezési hatóság :

Építési és Közlekedési Minisztérium , Székhely : 1054 Budapest , Alkotmány utca 5 . Postai cím : 1353 Budapest Pf. 14 .                   

Email : kepzes-kghf@ekm.gov.hu, info@ekm.gov.hu  .

 

 

Panaszkezelő :

 

https://vizsgakozpont.hu/kapcsolat/panaszkezeles

 

Fogyasztóvédelmi hatóság : Baranyai Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Főosztály . Pécs Hengermalom utca 2 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése